Meist

The Academy of Good Thoughts sai alguse 9 aastat tagasi, kandes siis nime Noviti nõustamis- ja koolituskeskus. Meie uus nimi annab edasi olulist sõnumit – head mõtted on meie tervikliku heaolu aluseks, mõjutades seda, kuidas me ennast tunneme ja mil viisil käitume. Elu on mitmetahuline ja mõtted meie peas ei ole alati head, meid toetavad ja funktsionaalsed, mistõttu on nendel hetkedel oluline omada toimetulekuoskusi, praktilisi teadmisi ja osata rakendada hästi toimivaid tehnikaid. Plaanime varasemast veelgi enam tuua teieni teadusel põhinevaid psühholoogia-alaseid teadmisi läbi erinevate töötubade, loengute, arutelude, konverentside ja individuaalse psühhoteraapia.

Kui soovid teha koostööd või mistahes häid mõtteid jagada, siis kirjuta meile hello@goodthoughts.ee

Kärt Lust-Paal

Kärt Lust-Paal (Tartu Ülikool, psühholoogia, M.A.) on atesteeritud kliiniline psühholoog, mindfulness koolitaja ja The Academy of Good Thoughts (endine Noviti nõustamis- ja koolituskeskuse) asutaja. Magistriõpingute järgselt läbis Kärt Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kognitiiv-käitumisteraapia kaheaastase väljaõppe ja on seejärel end süvitsi täiendanud mindfulness’i valdkonnas Oxfordi Ülikoolis. Kärt on varasemalt töötanud erahaiglas taastusravi-, neuroloogiliste- ja rehabilitatsiooni patisentidega ning teinud ambulatoorseid vastuvõtte.

Lisaks omab ta 3 aastast töökogemust haridusasutuses psühholoogina töötades, nõustades nii õpilasi, lapsevanemaid kui  juhtkonda igapäevastes psühholoogiaga puutumust omavates küsimustes. Terapeudina on Kärt keskendunud ärevushäirete, depressiooni, madala enesehinnangu, perfektsionismi ja läbipõlemisega toimetulekule.

Kärdi üks peamisi erialaseid eesmärke on laiaulatuslik ennetustöö ja psühhoharimine vaimse tervise valdkonnas. Koolitajana on tal olnud võimalus teha kostööd paljude suurettevõtetega, muuhulgas SEB Pank, Swedbank, Riigikogu, Roche, Eesti Meedia, LHV, Luminor, Ida-Tallinna Keskhaigla jpt.

Häli Tarum

Häli Tarum on The Academy of Good Thoughts´is vaimse tervise projektide operatsioonide juht. Erialaselt on Häli sotsiaalpoliitika ekspert ja õppejõud. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli riigiteaduste erialal ning magistrikraadi sama ülikooli sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialalt. Hetkel on tal Tartu Ülikoolis pooleli sotsioloogia doktoriõpingud.

Doktoriõpingute jooksul on ta olnud ka külalisdoktorant Berliini Humboldti Ülikoolis programmi „Health and Welfare in the 21st Century“ juures. Häli uurimisvaldkondadeks on heaoluriigi arengud, pikaajaline hooldus ja eakate ning erivajadustega inimeste toimetulek. Ta on varasemalt töötanud Sotsiaalministeeriumis hoolekande osakonna juhina ning osalenud mitmetes rahvusvahelistes ja siseriiklikes uurimisprojektides.

Peale erialaste tegevuste on Häli olnud tegus toitlustuse maailmas: aidanud käivitada restorane, viinud läbi cateringi projekte ning aidanud kaasa ka Kahvliahvi Kokakooli tegemistes. 

Kadri-Liis Külm (lapsehoolduspuhkusel)

Kadri-Liis on atesteeritud kliiniline psühholoog. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Psühholoogia instituudi bakalaureuse ja magistriõppe ning läbinud Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kognitiiv-käitumisteraapia kaheaastase väljaõppe.

Lisaks on Kadri-Liis end järjepidevalt täiendanud erinevatel erialastel koolitustel Eestis ja välismaal. Kadri-Liis on psühholoogina on töötanud alates 2011.a. Tema peamisteks tööülesanneteks on olnud noorukite ja täiskasvanute psüühika- ning käitumishäirete psühhodiagnostika ning psühhoteraapia.