Laste hea uni.

Kui lapsed magavad hästi, on ka vanemate uni rahulik. Töötoas võtame fookusesse laste und puudutavad olulisemad teadmised imikueast teismeeani. Töötuba annab põhjaliku ülevaate laste ja noorte une füsioloogiast. Samuti räägime vastsündinute, imikute, väikelaste ja laste une eripäradest ja uinakute jaotusest. Muuhulgas anname ülevaate laste unehäiretest, ravist, laste heast une keskkonnast ja une hügieenist. Lisaks räägime põhjalikult laste une rutiinist ja harjumustest kodus ning lasteaedades. Kesksel kohal on ka teismeliste uneprobleemid ja väikelaste uinumise ja rahustamise tehnikad. Töötuba on praktilise ülesehitusega, et tutvustada erinevaid tõenduspõhiseid lahendusi laste parema une saavutamiseks. 

Töötoa käigus püüame vastata alljärgnevatele küsimustele:
Mis vanusest enam laps lõunaund magama ei pea?
Mida teha lastega, kes uinakut ei vaja?
Miks on Eestis reguleeritud uinak?
Millised on teismeliste uneprobleemid?
Kuidas aidata oma last paremini magama?

Töötuba viib läbi unetehnoloog Kene Vernik, kes kirjeldab ennast nii:
Olen unemeditsiinis töötanud kokku aktiivselt 9 aastat. Unealane teekond sai alguse 2006. aastal, kui olin 21-aastane. Õppisin teisel kursusel psühholoogiat ja alustasin ka kohe tööd Tartu Psühhiaatriakliinikus unekeskuse osakonnas – seega olen ühtekokku olnud selle alaga seotud 13 aastat. Haiglas omandasin unetehnoloogi praktilised oskused ja 2016. aastal sain unetehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjonilt. NB! Unetehnoloog vaatab ja hindab uneuuringuid (polüsomnograafilisi, polügraafilisi jne), seejärel teeb ta uuringust kokkuvõtte ja saadab tulemused unearstile, kes teeb selle põhjal raviplaani. Minu unealasele haridusele lisandus veel Tartu Ülikooli magistrikraad psühholoogias ja mitmed õpingud psühhoteraapiate alal. Unetute nõustamisega alustasin juba haiglas töötades. Viimased neli aastat on vastuvõttudele lisandunud meeleoluhäire ja isiksusehäire all kannatavad kliendid. Viimastel aastatel olen end pühendanud ka noorte emade, vastsündinute, imikute, laste ja noorukite uneprobleemidele.

Töötoa link, salasõna ja täiendavad juhised edastatakse kõigi registreerunute e-mailile töötoa toimumise päeva hommikul.

Laste hea uni.

Koolitus toimub:

8. detsember, 2021
16:00-18:00

Koolitaja:

Kene Vernik
Unetehnoloog