Kontoritöötaja tervis, ergonoomika ja liikumine

Praktiline füsioterapeudi töötuba avab huvitavas võtmes palju erinevaid füüsilise tervisega seonduvaid teemasid. Mis toimub organismiga tänapäeva istuvas keskkonnas ja kuidas teha elu kontoris võimalikult tervist säästvaks? Loengu läbivaks teemaks on maailma parim ravim, mis aitab pikendada elu, parandada vaimset tervist ja omab tõestatud toimet ca 40 kroonilise haiguse ravis. See ravim on – liikumine. Räägime selle doseerimisest ja erinevatest tõhusatest liikumisviisidest. Lisaks peatume pikemalt (kodu)kontori ergonoomika teemadel. Mitmed praktilised harjutused teeme ka koos läbi.

Leiame vastused küsimustele:

·  Motivatsioon liikumiseks: Kui palju peaks igapäevaselt liikuma ja miks tasub otsida viise liikuvamaks eluviisiks? 

·  Rühiprobleemid ja nutikael, kui tõsiselt nendesse probleemidesse suhtuda?

·  Millised on kõige tõhusamad kättesaadavad tervist toetavad treeningud?

·  Milliseid harjutusi teha paremaks enesetundeks kodu- või kontorikeskkonnas?

·  Ergonoomika: Kas on olemas ideaalne tool, laud ja istumisasend?

·  Kuidas võidelda lihaspingete vastu kaela-ja õlavöötmes, vältida alaseljavalu, valusid randmetes ja küünarliigeste piirkonnas?

·  Räägime veel silmade säästmisest, sammude arvust ja paljust muust huvitavast tervisega seonduvast.

Füsioterapeut Katre Lust-Mardna omab füsioteraapia eriala magistrikraadi Tartu Ülikoolist. Ta on Füsioteraapia Kliiniku üks eestvedajaid ja koolitaja, igapäevaselt on tema tööks peamiselt luulihaskonna ehk ortopeediliste probleemidega patsientide abistamine. Katre saab olla heaks abiks spordivigastustest taastumisel, istuvast tööst tingitud vaevuste vähendamisel ja aitab meeleldi ka lapseootel naisi. Pidades oluliseks pidevat arengut terapeudina, osaleb Katre iga-aastaselt erinevatel koolitustel nii Eestis kui välismaal, sügisel lõpetas ta 2-aastase Rahvusvahelise Olümpiakomitee spordifüsioteraapia õppe. Eriti kirglikult suhtub Katre istuva töö tegijate elu paremaks muutmisesse ja liikuma motiveerimisse.

Kontoritöötaja tervis, ergonoomika ja liikumine

Koolitus toimub:

3. mai, 2023
16:00-18:00

Koolitaja:

Katre Lust-Mardna
Füsioterapeut