Mindfulness. Teooria. Teadus. Praktika.

Kas õhtul uinudes juurdlete mineviku sündmuste üle ja muretsete homsete tööülesannete pärast, mistõttu on keeruline magama jääda? Kas teie arvuti ekraanil on tavaliselt avatud lugematul hulgal aknaid ja avastate end sageli sihipärase tööülesande täitmise asemel mõnda triviaalset lehekülge lugemas või videot vaatamas? Kas veedate suure osa ajast nutitelefonis ega märka lähedasi inimesi enda ümber? Kui kirjeldatud olukorrad tulevad tuttavad ette, siis see töötuba on Sinu jaoks.

Planeeritava töötoa eesmärk on tutvustada mindfulness´i ja selle kasutegureid igapäevaelus, töökeskkonnas ning kliinilises praktikas. Sissejuhatav töötuba annab vastused järgnevatele küsimustele:
• Mis on mindfulness ehk teadvelolek?
• Mis on mindfulnessi teaduslikud alused?
• Mis toimub mindfulness´i praktiseerides ajus?
• Kuidas toetab mindfulness meid töökeskkonnas ja igapäevaelus?
• Mil viisil aitab mindfulness lähenemine olla efektiivsem ja treenida tähelepanu?
• Missuguste seisundite puhul on mindfulness praktikad efektiivsed ja millal seda ei tohiks praktiseerida?
• Missugused on maailmas enim rakendatavad mindfulness programmid?
• Muuhulgas viime läbi praktilisi mindfulness harjutusi.

Töötuba loob eelduse 8-nädalase MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) programmis osalemiseks.

Kärt Lust-Paal (Tartu Ülikool, psühholoogia, M.A.) on kliiniline psühholoog, mindfulness koolitaja ja Noviti nõustamis- ja koolituskeskuse asutaja. Kärdi tee mindfulness’ini on kulgenud läbi eesmärgi pakkuda oma klientidele kõige uuemaid ja tõhusamaid meetodeid, et tulla toime tänapäevase kiire elutempo, kõrgendatud nõudmiste ja kaasuvate probleemidega. Magistriõpingute järgselt läbis ta Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kognitiiv-käitumisteraapia kaheaastase väljaõppe ja on seejärel täiendanud end süvitsi mindfulness’i valdkonnas Oxfordi Ülikoolis. Enesetäiendusest ning erialasest huvist on välja kasvanud koolitaja sügav isiklik mindfulness praktika, mis toetab nii koolitajat ennast kui ka paljude tema klientide igapäevaseid väljakutseid. Kärt on mindfulness koolitusi läbi viinud muuhulgas järgnevatele ettevõtetele: SEB Pank, Swedbank, Riigikogu, Roche, Eesti Meedia, LHV, Luminor, Ida-Tallinna Keskhaigla jpt.

Mindfulness. Teooria. Teadus. Praktika.

Koolitus toimub:

3. märts, 2021

Koolitaja:

Kärt Lust-Paal
Kliiniline psühholoog / mindfulness koolitaja